Archiv autora: Admin

Autor: Admin

Administrace webových stránek spolku Liběchov sobě - spolek pro záchranu kostelíčka.

Kavárna splněných přání VI

Antonín Dvořák – Humoreska

I hudba může být vtipná a humorná. Ovšem ne všechny Dvořákovy Humoresky takové jsou. Některé jsou radostně roztančené, ale jiné mají klidnou a zasněnou náladu. Asi úplně nejznámější, nejpopulárnější a také nejhranější je Humoreska č. 7 Ges dur.

Kam psát vlastní hudební přání, aby mohla být splněna?

Svá přání a všechny další komentáře k hudební Kavárně splněných přání pište, prosím, panu Knotte přímo pod jeho videa na YouTube.
Jak na to?
Zde na stránce klikněte na video. Jakmile se spustí, v jeho pravém dolním roku se objeví odkaz YouTube.  Po kliknutí na tento odkaz budete přesměrování přímo na stránku YouTube, kde dole pod videem je možné vkládat vzkazy, komentáře a svá hudební přání.
Věříme, že se Vám projekt přinášející do obtížných dnů každý večer trochu radosti a krásy líbí stejně jako nám, a budeme rádi, když nám i panu Knotte o tom dáte vědět.

Kavárna splněných přání III

Frederick Loewe – I Could Have Danced All Night (česky Chtěla bych tančit jen) ze slavného muzikálu My Fair Lady.
Kéž bychom všichni uměli tančit na parketu tak, jako prsty Jiřího Knotte po klávesách!

Máme karanténu – pojďme do kavárny

A nebude to kavárna obyčejná, v Kavárnu splněných přání se promění výjimečná teplická hudební kavárna Beethoven, kde za obvyklých okolností plní hudební přání napříč různými žánry náš výborný kamarád a spolupracovník, dirigent, muzikant, hudební pedagog, kterého z akcí spolku známe především jako jedinečného a všestranného pianistu, pan Jiří Knotte.
Právě z kavárny Beethoven Vám totiž společný projekt Jiřího Knotte a spolku Liběchov sobě bude na našem webu přinášet radost v podobě splněných hudebních přání.
Kavárna splněných přání má nyní naplánován krátký hudební program pro každý den ode dneška 1. 4. do neděle 5. 4. vždy v 18.00 hodin.
Svá vlastní hudební přání můžete panu Knotte psát přímo do komentářů (na YouTube, po rozkliknutí videa). Pokud Vás hudba potěší, nebojte se to napsat rovněž – Váš potlesk sice muzikant neuslyší, ale milý vzkaz si určitě přečte moc rád.
Výběr z Vašich hudebních přání splní Jiří Knotte opět v následujícím týdnu.
Rozsah projektu a jeho další vývoj záleží především na Vašem zájmu, proto budeme rádi, když ho doporučíte svým přátelům a známým a všem, kdo mají rádi hudbu a kavárny. Těšíme se, že alespoň takto s Vámi a s Jiřím Knotte budeme sdílet radostné hudební chvilky.
Uvařte si proto večer dobrou kávu nebo si nalijte oblíbený nápoj, k němu něco lahodného na zub, a zaposlouchejte se do tónů, které dokážou propojovat na dálku, napříč časem i prostorem.
Máme karanténu – pojďme do kavárny!

Změny v jarním programu spolku

Vážení přátelé,
žádná situace není pro spolkovou činnost tak nepříznivá jako ta, která zabraňuje shromažďování lidí, setkávání přátel, a tedy vlastní činnosti všech zájmových sdružení, spolek Liběchov sobě nevyjímaje. Přesto mám pro Vás i dnes několik zpráv. Začnu rovnou tou nepříznivou. V minulém čísle zpravodaje jsme Vás pozvali na naši tradiční dubnovou akci – Uctění památky rodin Veithů  a Villani (18. 4. 2020), která je samozřejmě nyní zrušena. Na členy obou rodin, které významně zasáhly do
historie Liběchova, vzpomeneme aspoň symbolicky zapálením svíček na jejich hrobech na místním hřbitově, bez účasti veřejnosti.
Součástí vzpomínkové akce měla být také výstava přibližující naši představu pietního místa v kryptě kostela sv. Ducha a Božího hrobu, a to včetně modelů v  reálné velikosti. Záměru uspořádat výstavu se nevzdáváme a již nyní  pracujeme na jednotlivých jejích částech. A těšíme se, že Vám ji budeme moci představit při nějaké další příležitosti. Prozatím se můžete podívat na několik fotografií, které vznikly při přípravě výstavy – berte je třeba jako předběžnou pozvánku.
V letošním roce jsme opět plánovali i již tradiční Svatodušní pouť, která se měla konat o svatodušní sobotu 30. 5. 2020. V současné době spíše předpokládáme, že akci nebude  možné uspořádat v jejím obvyklém rozsahu. Věříme však, že nám situace umožní vzpomenout Svatodušních svátků nějakým přiměřeným, i když komornějším způsobem. Svátek, který se našeho kostelíčka, zasvěceného sv. Duchu, bezprostředně týká, v sobě totiž nese důležité poselství: „Co nechceš, aby Ti činili jiní, nečiň Ty jim!“ Je v něm obsažena tolerance, přátelství a láska.