Spolkové putovní kino LIBOZOR

Právě dnes, v úterý 3. července, je tomu 50 let, kdy promítáním slavného oscarového velkofilmu Kleopatra s hvězdnou Elizabeth Taylor v titulní roli zahájilo provoz legendární letní kino v Liběchově pod sokolovnou. Nadlouho se potom staly vlahé letní večery v letním kině oblíbenou kulturně-společenskou zábavou pro celou obec a s nadšením zdejší představení navštěvovali i přespolní diváci.

V dnešní době, kdy je možné téměř jakýkoli film prostřednictvím internetu shlédnout v pohodlí obývacího pokoje na vlastním monitoru, jsme mnozí už téměř zapomněli, o co působivější dojem zanechá kinematografické umělecké dílo, pokud ho sledujeme na plátně a ve společnosti dalších zaujatých, podobně naladěných diváků. Navíc i samotné místo promítání k výslednému pocitu výrazně přispívá.

Vzhledem k tomu, že v Liběchově tento typ kultury již dlouho citelně chybí, a dokonce ani blízký okresní Mělník v současné době nemá v provozu stálý funkční kinosál, Liběchov sobě – spolek pro záchranu kostelíčka založil putovní kino  Libozor, jehož plánované nepravidelné promítání vybraných snímků do budoucna zpestří večery milovníkům stříbrného plátna.
Za podporu a pomoc děkujeme našemu partnerskému spolku Vehlovská kaplička, s nímž jsme už úspěšně spolupracovali při organizaci Svatodušní pouti a který nás podpoří jak svými zkušenostmi, tak zapůjčením části potřebné techniky.

Spolek už splnil všechny potřebné formality, putovní kino je oficiálně zaregistrováno a na první termín promítání spolek požádal podle příslušného nařízení o udělení výjimky z dodržování nočního klidu. 

První dva filmové večery, dvě všemi oblíbené komedie z prostředí českých hradů a zámků pro celou rodinu, jsou plánovány už za necelé dva týdny přímo na nádvoří zámku Liběchov. V pátek 13. července zde po setmění, od 21.00, uvede kino Libozor filmovou pohádku S čerty nejsou žerty, v sobotu 14. července filmový muzikál Noc na Karlštejně.

Libozor

Ani v případě nepříznivého počasí nebudou diváci o film ochuzeni, pokud se nevyzpytatelná příroda rozhodne pro déšť, promítání se přesune do zámecké konírny, kterou návštěvníci našich akcí znají z vernisáže letničních výtvarných dílen před dvěma lety a kde je rovněž výborná akustika.

Srdečně Vás zveme a těšíme se, že si i do budoucna budeme užívat společná setkání nad filmovými snímky.