Nová kniha o zámku Liběchov

Aktuálně vychází knížka autorky Šárky Bínové Liběchov a jeho zámek, novodobá historie, která  pojednává o dějinách města a jeho obyvatel, o historii zámku v průběhu 20. století až po současnost.

Popisuje mj. národnostní napětí v bývalých Sudetech, poválečnou výměnu obyvatel, nástup komunistického režimu v 50. letech 20 stol., seznamuje čtenáře s majiteli zámku. Výrazným počinem z historického i uměleckého hlediska pro zámek, ale i samotný Liběchov bylo otevření pobočky Náprstkova muzea v zámku Liběchov, kterému předcházela kompletní rekonstrukce budovy i zahrady. Významná expozice sbírek asijských kultur byla přístupná až do roku 2002, kdy město postihla devastující povodeň.

Novodobou historii Liběchova a samotného zámku doplňuje samostatná stať pod názvem Zámecké zahrady v Liběchově autora Vítězslava Štajnochra, která shrnuje vývoj zámecké zahrady do současnosti.

Nakladatel: Liběchov sobě- spolek pro záchranu kostelíčka
Vydavatel: powerprint, Praha
První vydání, 2018
ISBN 978-80-9568-119-5

Libechov_obalka_nahled_04-12Knihu je možné zakoupit za cenu 279 Kč na akcích spolku a u jeho vedení, v běžné distribuci je od 21. ledna 2019 za cenu 306 Kč (279 Kč + 10 % DPH) v Turistickém informačním centru Mělník, Legionářů 51, Mělník, a u dobrých knihkupců.