Výsledek 4. reprezentačního plesu

Tradiční benefiční dražba, která proběhla na našem již 4. reprezentačním plese, opět dokázala, jak moc příznivcům spolku a liběchovských památek záleží na tom, aby se jak kostel sv. Ducha a Božího hrobu, tak „spodní“ kostel sv. Havla nevytratily ze společenského života města.

Lahodná cukrářská dortová kompozice Sladké varhany, dražená ve prospěch sbírky Římskokatolické farnosti Liběchov na opravu varhan v kostele sv. Havla, vynesla v hromadné dražbě, kde se na výslednou částku složila řada štědrých dražitelů, celkem 15.000 . Pokud bude sbírka i nadále takto úspěšní, nemusíme se bát, že by Liběchov v nejbližší době přišel o působivé varhanní koncerty, při kterých jsme měli příležitost slyšet hrát špičkové české varhaníky, mimo jiné i vynikajícího Přemysla Kšicu, držitele četných ocenění včetně mnoha zahraničních.

Ovocná kompozice Liběchovský kostelíček na viniční hoře, dražená ve prospěch na plese představené sbírky na opravu kostela sv. Ducha, byla rovněž vydražena spojeným úsilím dárců. Jednotliví dražitelé měli možnost přispět buď hotově do sbírkové kasičky, anebo na transparentní sbírkový účet, kde budou jednotlivé příspěvky postupně přibývat. Celková částka se vyšplhala rovněž na 15.000 Kč.

Nádherný romantický Luxusní vycházkový set dámský, šedá háčkovaná souprava slunečníku, rukaviček a retro kloboučku s elegantními drobnými modrými detaily, která by přitáhla všechny pohledy i na kterékoli prvorepublikové kolonádě, se dražila rovněž ve prospěch sbírky na opravu kostela sv. Ducha. a Božího hrobu. Vítězem se stal MVDr. Štefan Juhás, Ph.D., díky němuž přibylo na sbírkovém účtu 10.000 Kč. K vítězství v dražbě gratulujeme a doufáme, že budeme mít příležitost obdivovat, jak vycházkový set majitelce sluší, třeba na letošní Svatodušní pouti ke kostelíčku.

Luxusní vycházkový set dámský, který prezentuje modelka v šatech z atelieru Dany Vrbové, se šťastnou majitelkou a vítězem dražby. Všimněte si toho dokonalého sladění detailů - to přece nemůže být jen náhoda, takhle to zkrátka muselo dopadnout ! :-)

Luxusní vycházkový set dámský, který prezentuje modelka v šatech z atelieru Dany Vrbové, se šťastnou majitelkou a vítězem dražby. Všimněte si toho dokonalého sladění detailů – to přece nemůže být jen náhoda, takhle to zkrátka muselo dopadnout ! 

Kromě části výnosu dražby putovaly do sbírkových kasiček i další dary jednotlivců, kteří se na plese rozhodli podpořit některou či obě sbírky na liběchovské církevní památky.
Zahájení sbírky tak bylo až nečekaně úspěšné a věříme, že právě tak úspěšně bude sbírka i pokračovat.

Pouze v jedné věci už to příště musí být určitě jinak: asi abychom příliš nezpychli, připravila nám sbírková kasička bohužel i jedno nepříjemné překvapení. Při transportu z plesu při pádu tašky na zem kasička sice vydržela, protože je z poměrně odolného plastu, její pružící stěny ovšem při dopadu poškodily úřední zapečetění. Zamčené víko ale zůstalo bezpečně na svém místě. Naštěstí i pro takto nepříjemnou situaci existuje precedens, jak ji řešit, a podle instrukcí úřednice příslušného odboru Středočeského kraje při úředním rozpečeťování a spočtení obsahu kasičky zástupkyně spolku MUDr. Žáčková, která měla kasičku v opatrování, připojila k protokolu o otevření pokladničky i čestné prohlášení vysvětlující, jak k porušení pečetí došlo a že obsahem nemohlo být i přesto nijak manipulováno, a navíc protokol o oznámení poškození pečetí kasičky Policii ČR.
Poté už nám ale kasička dělala jen radost, protože při úředním spočtení obsahu vydala 11.435 Kč, což je o několik tisíc víc, než byl náš odhad na základě součtu výnosu dražby v hotovosti a úvodních příspěvků při vyhlášení sbírky.

S hrdostí tedy můžeme oznímit, že za 3 roky existence spolku již celková suma, kterou od dárců spolek shromáždil ve prospěch kostela sv. Ducha a Božího hrobu, přesáhla 250.000 Kč. Všem dárcům děkujeme a kostelíčku přejeme, aby se nad liběchovskými vinicemi co nejdříve zaskvěl v celé kráse opravený, tak, jak si tato vzácná barokní památka a dominanta kraje zaslouží. Budeme pro to i nadále pracovat ze všech sil.