Archiv autora: Šárka Bínová

Liběchov sobě – spolek pro záchranu kostelíčka pořádá velikonoční výstavu

Výstava Velikonoční zahrada Beránkova v kapli Panny Marie na Boží Vodě v Liběchově bude veřejnosti přístupná již na Květnou neděli 10.4. 2022 od 14 hodin do 17 hodin a pak během velikonočních svátků ve stejném čase. Návštěvníci budou seznámeni s tím,  jak se stavěl Boží hrob, postní jesličky, jak se vystrojovaly velikonoční zahrady a jaké tradiční pokrmy byly na Velikonoce připravovány a co symbolizovaly. Pro zájemce budou připraveny krátké publikace o historických Velikonocích a malé občerstvení. Návštěvu výstavy můžete spojit s výletem za skalními skulpturami sochaře Václava Levého, které se nachází v okolí Liběchova.

PF 2022

Milí přátelé a podporovatelé, přejeme Vám šťastný a úspěšný rok 2022 a zejména hodně zdraví. Děkujeme Vám za Vaši podporu a přízeň v minulém roce a budeme se těšit na vše dobré, co přinese rok 2022.

Spolek Liběchov sobě uspořádal 11.-12. září 2021 v obci šestý ročník Dnů evropského dědictví

Lokálním garantem bylo Regionální muzeum Mělník. Podpořilo nás město Liběchov a na organizaci kulturního programu se podílel také Zámek Liběchov, s.r.o.  Pro tento rok bylo vyhlášeno téma Památky pro všechny. Děkuji všem majitelům kulturních a historických objektů, kteří nám umožnili realizovat komentované prohlídky těchto památek nebo návštěvníkům sami připravili zajímavý program.

Celý příspěvek