Dny evropského dědictví v Liběchově 11. 9. a 12. 9. 2021

Také letos se v Liběchově těšíme na zájemce o kulturní památky a historické objekty naší obce. Spolek Liběchov sobě je již šestým rokem pořadatelem této výjimečné kulturní a společenské události v naší obci. Regionálním garantem je Regionální muzeum Mělník. Podporujícími subjekty jsou město Liběchov a zámek Liběchov. Připravili jsme pestrý program, kterým chceme vyjádřit stanovené téma EHD 2021 “Památky pro všechny“. Věříme, že spokojeni budou nejen dospělí, ale i děti, nejen zájemci o historii, ale i milovníci dobrého vina a kvalitní hudby. Kromě komentovaných prohlídek v zámku, v Kostelíčku, v kostele sv. Havla, v kapličce Panny Marie na prameni, v historickém vinném sklípku a u skalních skulptur Blaník a Klácelka čekají návštěvníky také výstavy, které budou součástí komentovaných prohlídek, přednáška o historii zámku v erbech a znacích, koncert klasické hudby v intimním prostoru kaple sv. Ducha, Božího hrobu a sv. Kříže a loutkové divadelní představení pro děti na nádvoří zámku. Informačním centrem Dnů evropského dědictví v Liběchově je sokolovna. Zde je možnost v sobotu získat bližší informace o programu akce, koupit si knihy, upomínkové předměty a občerstvit se. Před sokolovnou si lze prohlédnout výstavu o sochaři Václavu Levém a sochy současných sochařů z loňského sochařského sympozia organizovaného městem Liběchov k 200. výročí narození zmíněného sochaře Václava Levého.