Dny evropského dědictví 2016

Do velkého mezinárodního projektu Dny evropského dědictví se každoročně zapojuje množství známých i méně známých památek. Myslíme si, že Liběchov má v tomto ohledu rozhodně co nabídnout, proto spolek ve spolupráci s Regionálním muzeem Mělník připravil zapojení hned tří z liběchovských pozoruhodností. Zámek Liběchov, kaple sv. Ducha a Božího hrobu i Rašínův včelín přivítaly návštěvníky zblízka i zdaleka. Bohatý program vyvrcholil koncertem smíšeného mšenského sboru Intermezzo pod vedením sbormistra Karla Horňáka.
Děkujeme návštěvníkům za obrovský zájem a bohatou účast.
Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci celého projektu.

Velice nám pomohli především: Regionální muzeum Mělník, rodina Homolkových a Jiří Prokopec, Vítězslav Štajnochr, včelaři Zdeňka Horký a Ing. Kirchner, Jana a Josef Královi, Kateřina Gregorová, Gabriela Hůlková, Miroslava a Zdeněk Pužovi, Hana Kadeřábková, Abigail Rejchrtová Kozlíková, Břetislav Tureček (příprava prostor), Ludmila Dostálová (květinová výzdoba), Marta Bušková, Věra Řezníčková, Ludmila Klimovičová, Jarmila Poláčková a Věra Vítová (pohoštění při koncertu) a naši rodinní příslušníci. Děkujeme!

Ukázka z koncertu sboru Intermezzo v zámku Liběchov 10. 9. 2016 

Napsali o nás:

SOUTOK – první svobodný magazín: Den evropského dědictví v Liběchově měl neuvěřitelnou návštěvnost ! Liběchov měl být středem Čech.Velká fotogalerie.

 

Sala terrena

Sala terrena zámku Liběchov s Navrátilovými freskami podle eposu Vlasta.

Rašínův včelín

Rašínův včelín, neprávem méně známá památka, ve své době unikátní dílo, dokazuje, že i hospodářské budově svědčí krása stylu art déco.

konc

Koncert smíšeného sboru Intermezzo v hudebním sále zámku Liběchov.

 

kostelicek libechov dny evropskeho dedictvi

Dny evropského dědictví

ZÁMEK LIBĚCHOV

Mimořádná příležitost navštívit salu terrenu liběchovského zámku, od povodně v roce 2002 veřejnosti nepřístupného, a prohlédnout si fresky Josefa Navrátila z let 1838–1843, inspirované veršovaným hrdinským eposem Vlasta (1829) autora Karla Egona Eberta.
Komentované prohlídky 10:00, 12:00, 14:00
Procházka zámeckou zahradou s odborným výkladem PhDr. Vítězslava Štajnochra, PhD., ve 13:00.
Koncert INTERMEZZO
Mšenský smíšený sbor pod vedením sbormistra Karla Horňákavystoupí v hudebním sále zámku Liběchov.
Prodej vstupenek na místě před zahájením koncertu, vstup do zámku 20 min. před zahájením koncertu, v 16. 00 bude zámek uzavřen a vstup již nebude umožněn.
Vstupné 100 Kč, děti 50 Kč, dobrovolné vyšší vstupné vítáme.
Vybrané vstupné z koncertu sboru Intermezzo dude darem na veřejnou sbírku a bude v plné výši převedeno na její transparentní účet vedený U Moneta Money Bank, č. ú. 219797763/0600.

RAŠÍNŮV VČELÍN
Unikátní stavba v areálu bývalého sídla Dr. Jaroslava Rašína.
Výstava původních úlů. Možnost zakoupit pravý liběchovský med z Výzkumného ústavu včelařského, stanice Liběchov.
Komentované prohlídky s odborným výkladem včelaře.
11:00, 13:00, 15:00

KOSTEL SVATÉHO DUCHA A BOŽÍHO HROBU
Dominanta města, jejíž historie sahá až do roku 1654. Prohlídka exteriéru kostela. O stavebním vývoji a osudech této památky promluví kronikář Liběchova Ing. Josef Janáček.
12:00, 14:00