Adventní koncert 2016

V neděli 18. prosince se konal v kostele sv. Havla v Liběchově adventní koncert pořádaný společně s Římskokatolickou farností Liběchov, na němž vystoupil varhaník Martin Moudrý a renomovaní pěvci Chorální scholy při kostele Nanebevzetí Panny v Praze na Karlově ve složení Kryštof Zuska, Václav Šobáň a Jiří Novák.
Před koncertem i po něm byl slavnostně osvětlen památník majitelů liběchovského panství, původně pohřbených v kostelíčku, na liběchovském hřbitově.
Benefiční dražba perníkového betlému, mistrovského cukrářského díla, stejně jako dobrovolné vstupné a výtěžek z vánočních dekorací a svícnů, budou použity na konzervátorské ošetření mobiliáře kostela a zákrok proti červotoči.
Betlémské světlo, které zde rozdávali skauti z oddílu Přístav Modrá kotva Liběchov, jako krásný symbol naděje rozzáří vánoční domácnosti mnoha liběchovským rodinám.
Podrobné info s poděkováním všem, kdo se na přípravě koncertu podíleli, připravujeme.

Fotogalerie Boris Stojanov, děkujeme!

adventni_koncert5

V neděli 18. prosince se bude v kostele sv. Havla v Liběchově konat adventní koncert pořádaný společně s Římskokatolickou farností Liběchov, na němž vystoupí varhaník Martin Moudrý a Chorální schola při kostele Nanebevzetí Panny v Praze na Karlově ve složení Kryštof Zuska, Václav Šobáň a Jiří Novák.
Srdečně Vás zveme užít si slavnostní předvánoční atmosféry a ochutnat výtečné cukroví i lahodné svařené víno.
Dobrovolné vstupné bude využito na likvidaci červotoče v interiéru kostela sv. Havla.
Zájemci, kteří by rádi přispěli na dobrou věc a zároveň si odnesli originální umělecké cukrářské dílo, které za odměnu vánočně provoní celou jejich domácnost, se mohou zúčastnit dražby perníkového betlému.
Těšíme se na Vás.

 

AKTUALIZACE 13. 12. 2016!
Z technických důvodů zůstane adventní betlém MgA. Jitky Navrátilové v době konání koncertu vystaven v osvětlené výloze Informačního centra.

AKTUALIZACE 12. 12. 2016!
Betlémské světlo, které budou na adventním koncertě v neděli 18. prosince rozdávat skauti z oddílu Přístav Modrá kotva, může rozzářit i váš vánoční stůl. Skauti ho přivezli vlakem z Vídně, pečlivě ochraňují a předávají si je dál, aby se plamínek betlémské naděje dostal i k nám.
Betlémské světlo už je v ČR!

Svíčku či lampičku si můžete přinést vlastní, na místě ale budou k k dispozici i krásné přírodní svícny vytvořené dětmi ze ZŠ Liběchov, jejichž zakoupením přispějete k likvidaci červotoče v interiéru kostela.

adventni_koncer4

Zajímá Vás, jaké další akce plánujeme?

Zajímá Vás, jaké akce jsme již pořádali?

Chcete se zapojit?