Hudebně-literární pásmo 17. 4. 2016

V neděli 17. 4. jsme se sešli v 15:00 v kostelíčku, kde nás v rámci jarního literárně-hudebního  pásma čekal koncert vokálního hudebního tělesa KrisKros kvintet a čtení z literárních děl s vazbou k Liběchovu.
Byla to snad první akce, při níž nám počasí příliš nepřálo. Přesto ale ti praví nadšenci dorazili v silné sestavě, a byli odměněni nádherným zážitkem.

Že se kostelíček může pyšnit výjimečnou akustikou, jsme věděli už dávno. Proto v něm také koncerty rádi pořádáme a navštěvujeme. Ale co dokáže v takových podmínkách pětice nádherně intonujících a dokonale ladících hlasů KrisKros kvintetu, podtržená ještě skvělým výběrem písní, bylo velkým překvapením pro všechny.

Čtené úryvky z literárních děl v přednesu Ilony Bílkové a Jiřího Koktana jistě mnohého posluchače inspirovaly k zamyšlení nad dávnou i nedávnou minulostí, současností a možnou budoucností nejen chátrajícího kostelíčka, ale i Liběchova a celého našeho světa, v němž žijeme a sdílíme radosti i starosti.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě akce, statečným návštěvníkům, kteří se nebáli deště, a samozřejmě především interpretům za úžasný zážitek.
Děkujeme vokální skupině KrisKros kvintet za nádherné hudební vystoupení.
Děkujeme paní Iloně Bílkové a panu Jiřímu Koktanovi za přednes úryvků literárních děl.
Děkujeme Městskému úřadu Liběchov za zapůjčení prostor infocentra jako zázemí pro účinkující.
Děkujeme skautskému oddílu – přístavu Modrá kotva za zapůjčení židlí z klubovny.
Děkujeme panu Janu Rodrovi a zaměstnancům městského úřadu za dopravu židlí a lavic.
Děkujeme SDH Liběchov za protipožární dozor.
Děkujeme paní Pokorné za zhotovení podsedáků, které jsme v chladném počasí velmi ocenili.
Děkujeme paní Martě Buškové, Věře Vítové a dalším zručným pekařkám za přípravu pohoštění.