Jahodový koncert

 

 

 

V neděli 19. června spolek uspořádal v krásných prostorách oranžerie Rezidence Liběchov Jahodový koncert.
Nádherné čisté vokály KrisKrosKvintetu nadchly jistě všechny přítomné a lahodný jahodový sen v podobě čerstvých zralých jahod, „wimbledonských“ jahod se šlehačkou a neuvěřitelných nadýchaných jahodových rolád zapůsobil na všechny ostatní zbývající smysly.
Podrobné informace o akci připravujeme a děkujeme všem, kdo se na úspěšném průběhu příjemného večera podíleli i všem návštěvníkům, kteří svou účastí přispěli dobré věci.
A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Protože podmínkou oprav kostelíčka bude jeho převod do vlastnictví nebo držby města, což je běh na delší trať a my bychom se rádi už dnes angažovali alespoň v nějaké věci s kostelíčkem spojené, bylo během koncertu vyhlášeno zahájení úředně schválené veřejné sbírky, která poslouží k opravě opěrné zdi na Liběchovském hřbitově a hrobu ležícího nad ní.
Do tohoto opuštěného hrobu byly z krypty kostelíčka přeneseny ostatky mecenášů a budovatelů Liběchova, kteří vtiskli našemu městu krásnou tvář, která představuje to lepší a krásnější, co z Liběchova dodnes vnímáme.
Měli tam ležet navždy zapomenuti.
(Více najdete v textu Příběh krypty kaple sv. Ducha a Božího Hrobu .)
Protože vnímáme velký dluh, který Liběchov vůči těmto lidem má, chceme zde vybudovat důstojný památník, který bude nám i našim potomkům připomínat tyto rodiny, připomínat, že tvořit a budovat znamená a vždy bude znamenat víc než ničit a hanobit.

sbirka

Osvědčení o schválení sbírky k nahlédnutí zde.

Děkujeme paní Janě Tunysové za sponzorské poskytnutí prostor hotelu Rezidence Liběchovpersonálu Rezidence Liběchov za profesionální zajištění akce.
Děkujeme vokální skupině KrisKrosKvintet za krásný hudební zážitek.Děkujeme paní Jitce Novákové za grafické práce.
Děkujeme  panu Borisi Stojanovovi z  Tisk 64 za tisk plakátů ke sbírce.
Děkujeme městu Liběchov za zajištění propagace – tisk plakátů.
Děkujeme paní Martě Buškové a paní Jiřině Pavlíčkové za přípravu pohoštění – jahodových rolád.
Děkujeme paní Ludmile Dostálové za darování a vazbu květin pro návštěvnice koncertu.
Děkujeme paní Marcele Borýskové a panu Borisi Stojanovovi  z Tisk 64 za fotodokumentaci akce.

Děkujeme čestným hostům a všem návštěvníkům koncertu za to, že vytvořili skvělou atmosféru večera.
Budeme se těšit na další příjemné setkání s vámi.

 


 

unnamedLiběchov sobě – spolek pro záchranu kostelíčka zve všechny příznivce vokální hudby v neděli 19. června od 18. hodin do Rezidence Liběchov na koncert skupiny KrisKrosKvintet.
Budete mít  příležitost vychutnat si lahodné jahody i skvělou muziku v provedení všestranného polyfonního hudebního tělesa, které se stejně suverénně zhostí spirituální hudby jako swingu a operní písně jako křehké lidovky, a to v úžasných prostorách stylové oranžerie jediného art deco hotelu v ČR.
Oranžerie
Vstupenky v ceně 230 Kč budou v předprodeji v papírnictví u pana Groha v Liběchově, zahájení prodeje bude upřesněno.
Vstupným přispějete
k záchraně  liběchovského barokního kostela sv. Ducha a Božího Hrobu, významné architektonické památky a krajinné dominanty.
Pohoštění zdarma!

Těšíme se na vás.